به گزارش سایت خبری رامجرد نیوز به نقل از مرودشت نا، کاروانسرای مائین در روستای مائین ابرج قرار دارد و احتمالاً متعلق به اواخر عهد صفویه می باشد. این بنا دارای یک حیاط مرکزی است که چهار طرف آن را چهار ایوان با دهانه قوسی تیز احاطه کرده اند و در هر طرف هم اتاق هایی با […]

به گزارش سایت خبری رامجرد نیوز به نقل از مرودشت نا، کاروانسرای مائین در روستای مائین ابرج قرار دارد و احتمالاً متعلق به اواخر عهد صفویه می باشد.

این بنا دارای یک حیاط مرکزی است که چهار طرف آن را چهار ایوان با دهانه قوسی تیز احاطه کرده اند و در هر طرف هم اتاق هایی با رواق های سنتی دیده می شود.

مصالح بکار رفته در آن ملات ساروج یا آهک، آجر و سنگ است که طرح را به دو شکل منظم و تراشیده و بدون تراش در ازاره ها و کف فرش حیاط مرکزی به کار برده اند. درون اتاق های بنا دیوار تعبیه شده است که از مشخصه های معماری عصر صفوی است.

این کاروانسرا که به سبک ساختمانهای واقع در دشت ساخته شده است سالها مورد استفاده بوده و به لحاظ استقرار در مسیر ورودی اقلید، آباده و اصفهان در دوره های مختلف تعمیر و بازسازی شده است.
تاریخ انتشار مطلب:2018/01/06 - 22:01

خرید سرور مجازی کسب درآمد از وبلاگ و وبسایت خود پایگاه اموزش بدنسازی فلکس آنلاین | FlexOnline محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما